You are here:

We wtorek 27 czerwca 17 r. uroczyście pożegnaliśmy rok przedszkolny oraz grupę dzieci 6-latnich, które po wakacjach rozpoczną naukę w szkole. Dzieci młodsze przedstawiły program artystyczny o naszej stolicy - Warszawie, w którym zaprezentowały swoje umiejętności: recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz tańczyły Poleczkę Warszawską. Dzieci starsze przedstawiły legendę "O Złotej Kaczce". Cały program artystyczny był podsumowaniem projektu edukacyjnego realizowanego w przedszkolu pt. "Polska to moja Ojczyzna".

Po występach wszystkie przedszkolaki otrzymały nagrody książkowe oraz upominki. Po części oficjalnej wyruszyliśmy na plac zabaw gdzie mogliśmy skosztować „wakacyjnego tortu”, owoców i pobawić się na sprzęcie terenowym. Był to dzień pełen wzruszeń, mamy nadzieję, że absolwenci naszego przedszkola odwiedza Nas jeszcze nie raz.


 

Tradycją naszego przedszkola jest wyjazd na całodniową wycieczkę wieńczącą rok przedszkolny. 23 czerwca 2017 r. dzieci z Przedszkola w Jastrzębcu wyruszyły do Parku „Magiczne Ogrody” w Janowcu. Magiczne Ogrody są tzw. ogrodem sensorycznym, a więc takim, który działa na wszystkie zmysły. I rzeczywiście, po przekroczeniu bramy wejściowej ze wszystkich stron otaczały nas rzeczy niezwykłe, przykuwające uwagę i pobudzające wyobraźnię. Podczas pobytu w ogrodach na dzieci czekało mnóstwo atrakcji: gry i zabawy z animatorem, zabawy w Grodzie Krasnoludzkim, w Krainie Bulwiaków, zabawy na Robankowej Łące, Smoczym placu zabaw i dmuchańcach. Nie straszna nam była nawet wizyta w Mroczysku, gdzie widzieliśmy złego Araga. Duże wrażenie na dzieciach zrobiło pole z gigantycznymi marchewkami, śpiewający skrzat i mruczące drzewa. Nikomu nie groziła nuda, każdy znalazł dla siebie coś interesującego. I Choć pogoda płatała nam figle, to był do bardzo udany wyjazd. Szczęśliwi, choć nieco zmęczeni wróciliśmy do przedszkola z mnóstwem wrażeń i niezapomnianych przeżyć.


 

21 kwietnia obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Ziemi. Rozpoznawaliśmy i nazywaliśmy cztery żywioły: ziemię, wodę, ogień i powietrze. Podczas zabaw muzyczno-ruchowych staraliśmy się uświadomić sobie znaczenie tych żywiołów dla świata przyrody. Następnie każdy mógł wypowiedzieć się na temat: „Co to jest środowisko i jak możemy o nie dbać?”. Pomysłów było wiele. Postanowiliśmy przelać je na kartkę. Każdy narysował swój pomysł na zielonym liściu. W efekcie powstało piękne ekologiczne drzewo, które zdobi nasz korytarz przedszkolny. Po wykonaniu pracy plastycznej przystąpiliśmy do sprzątania terenu wokół przedszkola. Nie było tego wiele, gdyż dbamy o nasz plac na bieżąco. Punktem kulminacyjnym naszego spotkania było zasadzenie w ogrodzie przedszkolnym dwóch, pięknych krzaczków ozdobnych: pigwowaca i żylistka. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się dżdżownice napotkane podczas sadzenia krzewów. To był wspaniały dzień!


 

Spartakiada 2017

30 maja 2017 roku na stadionie w Lesznowoli odbyła się coroczna Gminna Spartakiada Przedszkolaków. Pierwszym punktem programu była defilada grup przedszkolnych. Przemaszerowaliśmy wokół stadionu głośno skandując: ,,WSZYSCY DOBRZE SIĘ BAWIMY W SPARTAKIADZIE ZWYCIĘŻYMY”. Każde dziecko miało możliwość wzięcia udziału w konkurencjach sportowych. Przedszkolaki sprawdzały swoje sportowe możliwości w biegu do wyznaczonego miejsca, skokach przez laski gimnastyczne, biegu slalomem, biegu pod płotkiem lekkoatletycznym, rzucie woreczkiem do hula-hop. Wszystkie drużyny starały się jak najlepiej i jak najszybciej wykonać wszystkie zadania. Najmłodsi wykazali się wielkim zapałem i sprawnością fizyczną. Po konkurencjach sportowych dzieci przyszedł czas na zaprezentowanie umiejętności sportowych przez wychowawców. Nasze przedszkole reprezentowała Pani Patrycja Dawidczyk i Pani Katarzyna Wachowicz-Matulka. Za wspaniałą sportową zabawę i zajęcie I miejsca zostaliśmy obdarowani nagrodami rzeczowymi dla przedszkola, dyplomami oraz pucharem.


 

Pokaz Baniek mydlanych - 07.06.17

Jest wiele rzeczy, które zaskakują dzieci i dorosłych w równym stopniu i wprawiają w niesamowity zachwyt. Bańki mydlane małe i duże potrafią oczarować i tworzą niepowtarzalny nastrój.W naszym przedszkolu 7 czerwca mieliśmy okazję obejrzeć „Bubble show” - to wyjątkowe widowisko i okazja, aby poczuć radość, zachwyt i magię. Mydlane pęcherzyki, uwalniający się dym, ogniste płomienie, długie bańkowe pociągi i oczywiście człowiek wewnątrz bańki!!!! Do zabawy zostały zaproszone chętne dzieci, które mogły spróbować zrobić różne sztuczki. Występ wszystkim się podobał.


 

Powrót na początek

Copyright © Wydarzenia 2017/18 2018

Template by Joomla 2.5 Templates .