You are here:

Wydarzenia 2016/2017

We wtorek 27 czerwca 17 r. uroczyście pożegnaliśmy rok przedszkolny oraz grupę dzieci 6-latnich, które po wakacjach rozpoczną naukę w szkole. Dzieci młodsze przedstawiły program artystyczny o naszej stolicy - Warszawie, w którym zaprezentowały swoje umiejętności: recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz tańczyły Poleczkę Warszawską. Dzieci starsze przedstawiły legendę "O Złotej Kaczce". Cały program artystyczny był podsumowaniem projektu edukacyjnego realizowanego w przedszkolu pt. "Polska to moja Ojczyzna".

Po występach wszystkie przedszkolaki otrzymały nagrody książkowe oraz upominki. Po części oficjalnej wyruszyliśmy na plac zabaw gdzie mogliśmy skosztować „wakacyjnego tortu”, owoców i pobawić się na sprzęcie terenowym. Był to dzień pełen wzruszeń, mamy nadzieję, że absolwenci naszego przedszkola odwiedza Nas jeszcze nie raz.


 

Tradycją naszego przedszkola jest wyjazd na całodniową wycieczkę wieńczącą rok przedszkolny. 23 czerwca 2017 r. dzieci z Przedszkola w Jastrzębcu wyruszyły do Parku „Magiczne Ogrody” w Janowcu. Magiczne Ogrody są tzw. ogrodem sensorycznym, a więc takim, który działa na wszystkie zmysły. I rzeczywiście, po przekroczeniu bramy wejściowej ze wszystkich stron otaczały nas rzeczy niezwykłe, przykuwające uwagę i pobudzające wyobraźnię. Podczas pobytu w ogrodach na dzieci czekało mnóstwo atrakcji: gry i zabawy z animatorem, zabawy w Grodzie Krasnoludzkim, w Krainie Bulwiaków, zabawy na Robankowej Łące, Smoczym placu zabaw i dmuchańcach. Nie straszna nam była nawet wizyta w Mroczysku, gdzie widzieliśmy złego Araga. Duże wrażenie na dzieciach zrobiło pole z gigantycznymi marchewkami, śpiewający skrzat i mruczące drzewa. Nikomu nie groziła nuda, każdy znalazł dla siebie coś interesującego. I Choć pogoda płatała nam figle, to był do bardzo udany wyjazd. Szczęśliwi, choć nieco zmęczeni wróciliśmy do przedszkola z mnóstwem wrażeń i niezapomnianych przeżyć.


 

Wycieczka starszaków do Zespołu Szkół w Mrokowie - 13.06.17

Wkrótce wakacje, a po nich nasi wychowankowie, dzieci z grupy starszaków rozpoczną edukację szkolną – jest to najlepszy czas na odwiedziny w szkole. Towarzyszyliśmy uczniom z zerówki w ich codziennych zajęciach. Dzięki uprzejmości Pani Mirosławy Sówki oraz innych nauczycieli Zespołu Szkół Publicznych w Mrokowie mogliśmy poznać szkołę. Odwiedziliśmy gabinet logopedy i wykonać kilka ćwiczeń ze specjalistą, zjedliśmy II śniadanie na stołówce szkolnej i zwiedziliśmy kuchnię, widzieliśmy jak wyglądają świetlica szkolna, sala gimnastyczna oraz sala do ćwiczeń fitness, byliśmy gośćmi w bibliotece szkolnej a nawet przez chwilę na lekcji klasy II. Po zwiedzeniu szkolnego budynku wybraliśmy się na plac zabaw, gdzie przedszkolaki w radosnej zabawie odkrywały właściwości sprzętów, a także tańczyły z zerówkowiczami tańce integracyjne.


 

Pokaz Baniek mydlanych - 07.06.17

Jest wiele rzeczy, które zaskakują dzieci i dorosłych w równym stopniu i wprawiają w niesamowity zachwyt. Bańki mydlane małe i duże potrafią oczarować i tworzą niepowtarzalny nastrój.W naszym przedszkolu 7 czerwca mieliśmy okazję obejrzeć „Bubble show” - to wyjątkowe widowisko i okazja, aby poczuć radość, zachwyt i magię. Mydlane pęcherzyki, uwalniający się dym, ogniste płomienie, długie bańkowe pociągi i oczywiście człowiek wewnątrz bańki!!!! Do zabawy zostały zaproszone chętne dzieci, które mogły spróbować zrobić różne sztuczki. Występ wszystkim się podobał.


 

Powrót na początek

Copyright © 2017

Template by Joomla 2.5 Templates .